Zapraszamy do udziału w projekcie "4P" Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

dodano: 08.04.2019
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Bydgoszczy wraz z Laurea University of Applied Sciences zapraszają do udziału w innowacyjnym projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „4P – międzysektorowa inicjatywa pomocy rodzinom wielopokoleniowym”.

Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie do praktyki, przy aktywnym udziale partnera ponadnarodowego rozwiązań na rzecz wsparcia dla osób łączących opiekę nad dziećmi i osobami zależnymi z życiem zawodowym (tzw. pokolenie sandwich generation), w tym opracowanie innowacyjnej Platformy 4P, integrującej współpracę międzysektorową.

Czym jest sandwich generation?

Beneficjenci rozwiązania innowacyjnego – osoby fizyczne należące do kategorii tzw. „sandwich generation”, w tym:

• 1-szy typ osób, tj. opiekunowie faktyczni w wieku około 50 lat – opiekujący się jednocześnie rodzicem / teściem w wieku 70+ oraz posiadający dziecko 30- i wnuki
  • 2-gi typ osób, tj. opiekunowie faktyczni w wieku około 30 lat – opiekujący się jednocześnie małymi dziećmi, wymagającymi stałej opieki oraz rodzicami / teściami i/lub dziadkami (osoby także zależne od opieki innych np. ze względu na niepełnosprawność, schorzenia)

Kto może pomóc osobom z sandwich generation?

• pracodawcy i organizacje pracodawców
  • pomoc społeczna i instytucje integracji społecznej, JST, organizacje pozarządowe
  • przedszkola i ośrodki wychowania przedszkolnego
  • podmioty lecznicze